Tábor mladých – Ester

Biblický príbeh o žene Ester a jej odvážnom srdci bol témou nášho tábora.

Začali sme hostinou na ktorú nás pozval perzský kráľ Asuer, aby nám predstavil svoje kráľovstvo. Na hostinu však neprišla jeho žena Vasti , čím urazila kráľa a celý národ, takže bola zbavená koruny. Miesto kráľovnej bolo voľné a tak sa dievčatá pripravovali na to aby sa zapáčili kráľovi.

Mali sme silnú prednášku, kde sme si hovorili, že nejde, len o vonkajšiu krásu, ale o to čo vyžarujeme zvnútra. Naši chlapci mali výcvik do perzskej armády aby nezabúdali akí majú byť silní a odvážni.

Kráľ si vybral Ester, no netušil, že pochádza zo židovského národa, pretože mala zmenené svoje židovské meno Hadasa na perzské. Aj my sme si pomocou súťaží menili svoje mená na perzské, aby sme sa skryli pred krutým Amanom, ktorý znenávidel Židov a chcel ich vyhubiť. Ester nám dala úlohu spoločne pomocou pokladovky zistiť, ktorý mesiac a deň nastane sprisahanie proti Židom.

Podarilo sa nám to , ale boli sme odhalení a skoro ráno sme utekali z tábora, aby sme sa schovávali a modlili za Ester, ktorá napriek zákazu a obete vlastného života predstúpila pred kráľa a orodovala za svoj židovský národ. Kráľ sa nad nami zľutoval a dal nám voľnosť. To aká bola Ester odvážna si nenosíme len na tričku (BRAVE), ale hlavne v srdciach.

Súťaže, workshopy, táboráky, nočné hry , bomba na to všetko a iné chvíle sa nezabúda.

ĎAKUJEME Ti Pane za tento požehnaný čas, za nové priateľstvá, zážitky, Tvoje dotyky, lásku a ochranu, ktorú sme celý čas cítili. Premieňal si srdcia našich detí, ale aj nás animátorov. CHVÁLA TI.

Fotogalériu z tábora nájdete SEM.


 

Pozvánka na tábor

  Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *