Detský tábor

Rok utiekol ako voda a konečne nastali vytúžené letné prázdniny. S nedočkavosťou sme čakali na deň, na ktorý sme sa už dlho tešili. Tešili sme sa, ako po roku opäť znova zažijeme dobrodružstvo na letnom tábore a tí z nás, ktorí zavítali prvýkrát horeli nedočkavosťou čo ich čaká a aké spomienky pribudnú do ich diára zážitkov.

Konečne nastal 20. júl, deň, kedy to všetko začalo. Nedočkavých nás rodičia doviezli priamo do Egypta. Tam sme sa dozvedeli, že ako sme prekročili pásmo riadiace izraelskými ženami, stávajú sa z nás izraeliti a budeme zaradení do jednotlivých Jakubových kmeňov. Národ bol jednotný, ale kmeň každý originálny, preto sme si vyrobili vlastnú vlajku, pripravili pokrik, a tak sme sa predstavili pred celým izraelským národom.

No nastali dni súženia. Faraón na nás veľmi tlačil a nechcel náš prepustiť z Egypta, aby sme slúžili nášmu Pánovi. Ale náš Boh nám skrze Mojžiša dodával odvahu a prisľúbil, že nás vyvedie z tejto krajiny a dá nám novú zem, takú, ktorá bude oplývať mliekom a medom. Keď nás faraón stále nechcel prepustiť, nastalo zoslanie desiatich rán na Egypt. Tie sme mali možnosť pozorovať, ale aj si ich priamo cez súťaže vyskúšať. Symbolicky sme si pripomenuli aj paschu – jedli sme opečeného baránka a potierali veraje dverí. Keď Pán prešiel krajinou a usmrcoval všetko prvorodené, faraón konečne pochopil, že nemá dostatok síl, aby bojoval s našim Pánom.

Vydali sme sa teda na cestu a putovali sme 40 rokov, kým sme konečne dorazili do zasľúbenej zeme. Tak sme sa mohli veseliť a užívať si slobodu cez rôzne hry a súťaže.

Bol to požehnaný čas. Mali sme možnosť spoznať na vlastnej koži časť zo starého zákona, spoznať nových ľudí, vytvoriť silné priateľské putá, zasúťažiť, zašportovať či vyrobiť si niečo na pamiatku. Ďakujeme všetkým, ktorí na nás mysleli a tiež tebe Oci, za ochrannú ruku, ktorú si nad nami držal, počasie a všetky dobrodenia, ktorými si nás obdarovával celý čas.

 

Fotogalériu z tábora môžete nájsť SEMPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *