Letný tábor 2011

/17. 8 – 21. 8. 2011/
Všetky prípravy vyvrcholili a my, 114-ti lieseckí i čimhovskí mladí i deti, nabalení, natešení, plní radosti sme konečne vyrazili…kde? no predsa sa náš tábor. ☺
Radosť pokračovala, keď sme sa dozvedeli, že sme docestovali do Egypta a patríme do kmeňov Izraela (Jakubových synov).
Netešili sme sa ale dlho, prišiel faraón a svojou prísnosťou, krutosťou nám dal poriadne zabrať. My sme však verili v silu nášho Boha a On nás nezanechal v samote a strachu ani tento krát.
Mojžiš – Boží bojovník prišiel k nám, bol našou oporou v čase, keď Egypťanov postihli rany a my sme si tiež vyskúšali krutosť týchto rán. Spolu s Mojžišom sme napokon boli prepustení z rúk faraóna a vydali sme sa na cestu, do Zasľúbenej Zeme. Ani táto cesta nebola pre nás jednoduchá, na ceste sme stretli Amalekitov ale tiež sme sa stali svedkami zázračného prechodu cez Červené more.
Naša radosť z príchodu do zasľúbenej zeme sa nedala opísať. Vyslobodení, znovuzrodení, vyzbrojení novou silou sme spolu strávili ešte pár krásnych chvíľ a opať sme privítali naše autobusy, ktoré nás bezpečne odviezli domov.
Už prešlo pár chvíľ od tábora prešlo, ale v nás stále znejú pocity, spomienky, hymna… a my si stále viac a viac uvedomujeme požehnanie a mocnú ochranu Nášho Nebeského Otca a Panny Márie.
Skutočne, ani my samy nevieme, koľko modlitieb, aby dopadlo všetko dobre, bolo vyslaných. Za všetky a všetko Bohu i tým, ktorí na nás mysleli ďakujeme.
… 30-ti vďační animátori ☺

Video z tábora